Terapia przeciwbólowa
Ból jest bardzo przykrą dolegliwością, która dotyka prawie każdego z nas. Najczęściej są to dolegliwości kręgosłupa, ale zdarzają się bóle pourazowe (np. następstwo przykrych zdarzeń związanych z aktywnym uprawianiem sportu), bóle po zabiegach stomatologicznych (np. po założeniu aparatu ortodontycznego, usunięciu zęba), czy też przewlekłe bóle reumatyczne.

tel. 666 886 562
kontakt@instytutsztukizdrowia.pl
Jak wygląda terapia przeciwbólowa?
Osoba poddawana terapii przeciwbólowej siedzi wygodnie w fotelu, w rękach trzyma elektrody ręczne , a stopy ma oparte na płytkach stopowych. Dodatkowo, dla wzmocnienia i przyspieszenia efektu terapeutycznego, wykorzystuje się specjalną matę magnetyczną z falami Schumanna lub elektrodę do światłoterapii.
Zabieg przeciwbólowy jest bezinwazyjny i wysoce skuteczny. Ilość zabiegów i ich częstotliwość ustalana jest indywidualnie podczas pierwszej wizyty.
Jak się przygotować do terapii przeciwbólowej?
W dniu terapii nie pić napojów zawierających kofeinę
24 godziny przed terapią nie spożywać alkoholu
W dniu terapii i przez kolejne 2-3 dni po zabiegu pić dużo niegazowanej wody (ok 1,5 litra)
W miarę możliwości prosimy założyć ubrania wykonane z materiałów naturalnych
Czy istnieją przeciwwskazania do terapii przeciwbólowej?
Jak w każdej metodzie terapeutycznej, tak i w przypadku terapii przeciwbólowej istnieją pewne przeciwwskazania i ograniczenia w stosowaniu. Należą do nich: stany zagrożenia życia, wszczepiony rozrusznik serca, przyjmowana chemioterapia, ciąża.
UWAGA!
Wizyta i terapia w naszym gabinecie nie zastępuje wizyty lekarskiej i leczenia według klasycznej medycyny akademickiej.