Muzykoterapia

Wpływ dźwięków i muzyki na organizm ludzki znany jest już od bardzo dawna. Muzykoterapia jest jedną z metod terapeutycznych opartych na muzyce, działających holistycznie na człowieka. Podczas zabiegu wykorzystuje się naturalne dźwięki uzyskiwane przy pomocy specjalnych stroików (kamertonów).

Dla kogo jest proponowana muzykoterapia kamertonowa?

Masaż naturalnym dźwiękiem jest jedną z wysoce skutecznych metod stosowanych w celu przywrócenia harmonii w organizmie, która została zaburzona pod wpływem licznych szkodliwych czynników zewnętrznych i wewnętrznych, takich jak: stres, przemęczenie, hałas, pola elektromagnetyczne, zanieczyszczenia, nieprawidłowe odżywianie, itp.

Jeśli czujesz się stale zmęczona/y, rozdrażniona/y, zestresowana/y, czy też miewasz stany obniżonego nastroju lub kłopoty ze snem, ta metoda jest właśnie dla Ciebie. Zadzwoń lub napisz, aby umówić się na wizytę.

tel. 666 886 562

kontakt@instytutsztukizdrowia.pl

muzykoterapia w Instytucie Sztuki Zdrowia Warszawa Trębacka 3 lok. 50

 

Na czym polega metoda muzykoterapii kamertonowej?

Dźwięk to fala. Za pomocą kamertonów (stroików medycznych) uzyskujemy falę o ściśle określonej częstotliwości z zakresu pasma słyszalnego (20 Hz do 20 kHz). Wytworzona fala dźwiękowa przenika do organizmu i wchodzi w rezonans z odpowiednimi partiami naszego ciała poprzez wibrację na poziomie komórkowym. W ten sposób człowiek dostraja się, tak jak instrument muzyczny do prawidłowych częstotliwości. W wyniku tego procesu powraca naturalna homeostaza, następuje zdrowienie i regeneracja.

Metoda jest nieinwazyjna. Terapeuta wykonuje zabieg za pomocą odpowiednio dobranych dźwięków, uzyskanych z wprawianych w wibrację kamertonów.

UWAGA!
Wizyta i terapia w naszym gabinecie nie zastępuje wizyty lekarskiej i leczenia według klasycznej medycyny akademickiej.